Nuortenohjelma

Kesä, kaverit, Ryttylä & evankeliumi!

Nuortenohjelma pidetään Puimalassa, ellei muuta ole mainittu

PERJANTAI 1.7. 

17.30 Nuorten avajaiset
Mattias Kaitainen: ”Sinun kotisi on Korkeimman suojassa.” (Ps. 91)  

19.00 Suomi sydämellä -juhla (juhlateltta)
Raimo Lappi
Antti Pekkarinen
Kansanlähetyskoulu
Nuorten maailman big band, Mikko Nikulan johdolla 

20.30 Iltamessu + HPE (juhlateltta)
lit. Mika Ebeling
Anssi Savonen
Musiikissa EtCetera
Rukouspalvelu 

22.30 Nuorten jatkot
Leif Nummela
Miriam
 

24.00 Nuotiojatkot

  

LAUANTAI 2.7. 

9.00–10.00 Aamuhartaus ja aamupala  

10.00 Aamusettiä + raamattuopetus
Laura Järvinen 

11.00 Kotona täällä – paneelikeskustelu 

13.00 Polttopisteessä (juhlateltta)
Lähetysjohtaja Daniel Nummela

14.15 Nuorten kanavat (osana juhlaohjelmaa)

Nuorten omia kanavia ja opetuksia:  

  • Kristittyjen ykseys, Juho Ylitalo, Ryttylän koulu
  • Taivaskaipuu, Piia-Maaria Matkoski, Viljamakasiini
  • Kristitty ja kurkkusalaatti – uskovana armeijassa, Otto Oikarinen ja Samuel Repo, Ryttylän koulu
  • Elämää opistolla, Kansanlähetysopiston opiskelijoita, Kappelin sali
  • Kohtuullisuus, Mikael Elmolholda, Ryttylän koulu

Juhlaohjelman kanavat:

  • Koko perheen kanava, päälava (vain iltapäivällä)
    Muskaritädit
  • Evankeliumi käytännössä (kanavaa pohjustaa teoriaosuus aamupäivällä), Riihimäki
    Antti Nironen
  • Israel-kanava, Ryttylän kirkko (vain iltapäivällä)
    Joel Goldberg, Juha Koivulahti, Hanna Lindberg ja Lauri Palmu
  • Sanomisen ja kirjoittamisen vapaus, Ryttylän koulu
    Joonas Konstig, Danielle Miettinen ja Tuuli Korpela
  • Kristittynä tässä ajassa, Unhola
    Riitta Kemppi ja Vesa Ollilainen
  • Puhutaan ja pussataan (parisuhdekanava), Perunakellarin vintti
    Seija ja Sakari Leppänen
  • Vainotut kristityt, Ryttylän koulu
    Esko ja Sandi
  • Nutuista joulusukkiin, Autotalli
    Pirkko Tuppurainen  

16.00 Tarvitsemme toisiammelähetysjuhla (juhlateltta)
Lähettien siunaaminen
Joel Goldberg
Lähetystyön Talk Show 

18.00 Ulkopuuhailua ohjatusti ja ilman ohjausta  

21.00 Kotona täällä ja taivaassa! (juhlateltta)
Lauluyhtye Rajaton

22.30 Iltaohjelmaa ja –hartaus
Aurora Forma
Park 7
Juhani pakolaistyöntekijä

24.00–01.00 Iltajatkot nuotiolla
Ismo Vettenranta & Co 

 

SUNNUNTAI 3.7. 

9.00–9.45 Aamupala

10.00 Jumalanpalvelus + HPE (juhlateltta)
Liturgi: Tuisku Winter
saarna: Sakari Leppänen 

13.00 Kotimatkalla (juhlateltta)
Taikuri Miika Korkatti
Eliina Heinonen
Jukka Leppilampi & Armon combo
Virsi 345 

Yhteyshenkilöt

Koskenniemi Antti

ma. juniori- ja nuorisotyön aluekoordinaattori, SEKL

antti.koskenniemi@sekl.fi

044 452 2235

Share This